Volajte ZDARMA po–pia od 8 do 16 hodín: 0800 16 46 16 alebo píšte na info@ait-slovensko.sk

Späť na články

Existuje nejaká klimatizácia bez vonkajšej jednotky?

Potrebujeme klimatizáciu, ale nechce sa nám vŕtať do fasády. Existuje nejaká klimatizácia bez vonkajšej jednotky?

Patrik P., Nitra
Pokračovať v čítaní

Petr Bareš konateľ spoločnosti

Áno. Jedná sa  tzv. mobilnú klimatizáciu. Tvorí ju iba vnútorná jednotka a stojí okolo 350 Eur. Oproti klasickým klimatizáciám s vonkajšou jednotkou majú ale niekoľko zásadných nevýhod:

  • Hadica od mobilnej klimatizácie, ktorá odvádza teplý vzduch z miestnosti, sa umiestňuje do okna. Pootvoreným oknom  prúdi do miestnosti teplý vzduch zvonka, a tak sa miestnosť nedá dobre vychladiť.
  • Pokiaľ okno dobre utesníte, v chladenej miestnosti vznikne kvôli mobilnej klimatizácii mierny podtlak. Ten spôsobuje prúdenie teplého vzduchu z ostatných nechladených miestností do chladenej miestnosti, čo znižuje efektivitu klimatizácie.
  • Pokiaľ by ste uvažovali o klimatizácii bez hadice, nenechajte sa  nachytať. Nejedná sa o klimatizáciu, ale o ochladzovač vzduchu, ktorý poháňa vzduch cez vodný filter. Takéto zariadenie len ťažko zníži teplotu v miestnosti o niekoľko stupňov.
  • Mobilná klimatizácia je oveľa hlučnejšia než klasická klimatizácia s vonkajšou jednotkou. Kompresor, ktorý je štandardne umiestnený vo vonkajšej jednotke , je v prípade mobilnej klimatizácie s vami v miestnosti. Hlučnosť by sa dala prirovnať napríklad k mikrovlnke.

Ak chcete skutočne premeniť peklo v domov, v ktorom sa aj v lete cítite pohodlne, doporučujeme rovno zainvestovať do klimatizácie s vnútornou a vonkajšou jednotkou.

  • Premení váš byt či dom v útulný domov.
  • Vychladí spoľahlivo celú miestnosť alebo niekoľko miestností naraz.
  • V prípade potreby aj  ohreje.
  • Pri pravidelných servisných prehliadkach vám vydrží dobre slúžiť aj 10 rokov.

Ktorú klimatizáciu Samsung si domov nasťahovať? Napíšte nám. Pomôžeme vám s výberom a zdarma pre vás vytvoríme kalkuláciu.

 

 

Napísať správu